top of page
Projekt bez nazwy (2).png

O MNIE

Sound Idolo

Jestem chłopakiem z gitarą który na swojej drodze spotkał wielu wspaniałych ludzi. To oni i ich historie stali się inspiracją do powstania wielu tekstów. Oczywiście całą swoją twórczość określam jako fikcję literacką. W związku z tym podobieństwo osób i zdarzeń jest czysto przypadkowa.
 

Wszystkie publikowane na kanale utwory są mojego autorstwa. Powstawały na przestrzeni lat. Ostatecznie nagromadziło się tego tyle, że postanowiłem nagrać płytę. Ot taki oryginalny prezent dla rodziny i przyjaciół. Powstało przy okazji kilka klipów. Co bardzo ciekawe, podczas realizacji tego marzenia pomagali mi niesamowici ludzie, prezentujący różne style muzyczne. To eksperyment. Ten projekt to prawdziwy miks stylów muzycznych. Nad aranżacją utworów wraz ze mną pochylały się osoby ze świata muzyki dance, jak i klasycznej. Ogromny udział mają bluesmeni, rockmeni i metalowcy. Część nagrań wokalnych była realizowana w typowo raperskim studio w Warszawie. Dlatego też w poszczególnych utworach gatunki muzyczne mieszają się sobą. Niektóre utwory to typowo rockowe kawałki, inne są z większym zacięciem bluesowym, jeszcze inne to muzyka dance. Są także spokojne ballady. Myślę że każdy znajdzie coś dla siebie.
 

Z pisaniem tekstów jest tak, że nigdy nie przychodzi samo. Muszę usiąść, skoncentrować się, wziąć kartkę papieru i naprawdę pomyśleć nad tym co i w jaki sposób chcę opowiedzieć. Egoistycznie zawsze teksty pisze pod siebie i zawsze dla siebie. Nigdy nie powstają z założeniem że ktoś będzie je czytał czy słuchał. Zresztą i tak większość kończy w tak zwanej szufladzie. Z muzyką jest inaczej po prostu biorę gitarę i gram. Melodia powstaje sama z głowy a akordy układają się pod melodię. Chyba Najczęściej jest właśnie tak że biorę gitarę coś tam sobie brzdękam, coś sobie nucę i tak powstają pierwsze dźwięki i słowa. Melodia toczy się dalej i za chwilę jest gotowa pierwsza zwrotka lub refren. Czasem jedno i drugie. I kiedy mam już zarys melodii, siadam z kartki papieru i piszę tekst drugiej czasem trzeciej zwrotki.

bottom of page